top of page

LISABONA 2023

VISS, KAS TEV JĀZINA PAR PASAULES JAUNIEŠU DIENĀM LISABONĀ

MARIJA CĒLĀS UN STEIGŠUS AIZGĀJA

LŪKAS 1:39

lisabonas pasaules jauniešu dienu devīzi izvēlējāS PĀVESTS FRANCISKS

Jaunieši tiek aicināti noskaņoties kalpošanai, misijai un pasaules pārveidošanai

 Marija māca mums teikt “jā” Dievam 

​DIECĒZES DIENAS
SAGATAVOŠANĀS PJD

26.— 31. JŪLIJS

PASAULES JAUNIEŠU DIENAS LISABONĀ

1.— 6. AUGUSTS

52401645095_93473c8946_o_edited.jpg

VECUMS

Programma paredzēta jauniešiem no 14 līdz 30 gadiem [ja neesi šajā vecuma posmā, bet vēlies doties, tas nav šķērslis — gaidīti būs visi!]

Untitled design-6.png

DIECĒZES DIENAS

Diecēzes dienas ir sagatavošanās nedēļa (no 26. līdz 31. jūlijam) pirms Pasaules Jauniešu dienām. Vienā Portugāles draudzē pulcējas viena vai vairākas jauniešu grupas un vietējā draudze nodrošina sagatavošanās programmu. Diecēzes dienās: - Svētceļnieki tiek iepazīstināti ar Portugāli, vietējiem cilvēkiem, ģimenēm un kultūru, viņu draudzes “dzīvi”. - Tiek organizēti dažādi jauniešu iepazīšanās un sadraudzības pasākumi. - Iespēju robežās tiek vadītas ekskursijas, lai ir iespēja vairāk redzēt apkārtni. - Tiek organizētas garīgās pilnveidošanās katehēzes un sarunas par ticību un Baznīcu. Diecēzes dienās tiek nodrošināta naktsmītne, ēdināšana un transporta izmaksas pilsētā.

Untitled design-8.png

PJD PROGRAMMA

Untitled design-6.png
Untitled design-9.png

No 1. - 6. augustam notiek Pasaules Jauniešu dienas, svētki, kas pulcē miljoniem jauniešu. Jaunieši no draudzēm, kur notikušas diecēzes dienas, dodas tuvāk Lisabonai un apmetas trīs diecēzēs (Lisabonā, Setúbalā un Santarēmā). Jauniešu dienas var sākties! Iepazīsties ar programmu katrai dienai. Pasaules Jauniešu dienu programma: 1. augusts - Atklāšanas Sv. Mise 2. augusts - Katehēzes. Jauniešu festivāls. Pilsēta, kas sniedz prieku! 3. augusts - Pāvesta sagaidīšana. Katehēzes. Jauniešu festivāls. Pilsēta, kas sniedz prieku! 4. augusts - Krusta ceļš. Katehēzes. Jauniešu festivāls. Pilsēta, kas sniedz prieku! 5. augusts - Svētceļojums uz Tejo parku un Vigīlija 6. augusts - Noslēguma Sv. Mise kopā ar pāvestu Atklāšanas Sv. Mise Pasākumu notiks Lisabonas centrā: Eduardo VII parkā un to vadīs Lisabonas kardināls patriarhs Manuels Klemente. Katehēzes Katehēzes dod iespēju padziļināt savu ticību, meklēt atbildes uz jautājumiem un dalīties ar dzīves pieredzi. Tajās piedalīsies bīskapi un priesteri, bet pašiem jauniešiem tiks dota iespēja runāt un būt uzklausītiem. “Mēs vēlamies celt mīlestības civilizāciju” teicis pāvests Jānis Pāvils II. Pāvesta sagaidīšana Svinīgs un aizkustinošs brīdis, kurā jaunieši sagaida pāvestu. Krusta ceļš Pilsētas ielās tiek apturēta satiksme un tūkstošiem jauniešu kļūst par Krusta ceļa dalībniekiem un lieciniekiem. Svētceļojums uz Tejo parku un Vigīlija Nakts vigīlija kopā ar pāvestu, kad visi pasākuma dalībnieki (parasti ap diviem miljoniem) nakšņo zem klajas debess, kā arī var piedalīties koncertos, lūgšanās un citās aktivitātēs. Noslēguma Sv. Mise kopā ar pāvestu Svinības, ko vada Svētais tēvs, lai noslēgtu Lisabonas 2023. gada PJD. Pirms Svētās Mises beigām pāvests paziņos pilsētu, kurā notiks nākamās Pasaules Jauniešu dienas. Pilsēta, kas sniedz prieku! Aicinājumu laukums - vieta, kur svētceļnieki var sastapties ar dažādām biedrībām, kopienām, ordeņiem, draudzēm utt. Grēksūdzes parks – vieta, kur svētceļnieki caur grēksūdzes sakramentu var satikties ar Žēlsirdīgo Kristu Jauniešu festivāls Jauniešu festivālā nedēļas garumā visā Lisabonā gan telpās, gan brīvā dabā notiks dažādi pasākumi un tie būs pieejami bez maksas: - koncerti - kino - izstādes - sporta pasākumi - teātra izrādes - dejas - konferences - reliģiskie pasākumi (lūgšanas, liecības, adorācija, draudžu, biedrību, klosterbrāļu un klostermāsu organizētas tikšanās).

2.png

NAKTSMĪTNES

Visi jaunieši no vienas grupas, dzīvos vienas draudzes teritorijā. Izmitināšana notiks vietējās ģimenēs vai draudzes telpās, skolās un sporta zālēs. Svētceļniekiem līdzi jāņem guļammaiss un ceļojuma paklājs. Ja svētceļnieks tiks izmitināts vietējā ģimenē, tad kopā ar vēl vismaz vienu jaunieti no grupas. Savukārt, ja jaunietis vēl nav 18 gadus vecs - kopā ar kādu pieaugušo no grupas. Otrs variants ir nakšņošana vietās, kur var pulcēties daudz jauniešu vienuviet - draudzes telpās, skolās, sporta zālēs, pašvaldību ēkās u.c. Precīza katras grupas izmitināšanas vieta tiks noteikta vēlākā posmā, pēc grupas reģistrācijas un apmaksas veikšanas. Tikai jūlija mēnesī pēc grupas reģistrēšanās būs iespēja uzzināt, vai svētceļnieks nakšņos vietējā ģimenē vai kopējās telpās ar citiem svētceļniekiem.

ĒDINĀŠANA

Jauniešiem tiks piedāvāts :

- Pilnvērtīgs uzturs

- Tradicionāli portugāļu ēdieni

- Risinājumi cilvēkiem ar pārtikas alerģijām

Tiks piedāvāti arī dažādi veidi, kā ieturēt maltīti: ēdnīcās, sadarbības partneru restorānos vai paņemt līdzi ņemamās ēdienu pakas.

Untitled design-6.png
2.png
Untitled design-6.png
1.png

TRANSPORTS

Lisabonas pilsētā un tās apkārtnē ir laba sabiedriskā transporta sistēma. Ceļojuma pakas cenā būs iekļautas transporta izmaksas, lai pārvietotos Lisabonas pilsētā un tās apkārtnē.

DALĪBAS MAKSA

Diecēzes dienas un Pasaules Jauniešu dienas 305 EUR

+
 CEĻA IZMAKSAS AR AUTOBUSU 300 eur

DOŠANĀS CEĻĀ 23.07. UN ATGRIEŠANĀS 11.08.

Summā ietilpst:

  1. 70 EUR Diecēzes dienas no 26.07. - 31.07. (ietver izmitināšanu, ēdināšanu, transportu).

  2. 235 EUR Pasaules Jauniešu dienas no 1.08.- 6.08. (ietver izmitināšanu, ēdināšanu, transportu, apdrošināšanu un svētceļnieku komplektu).

  3. 300 EUR Ceļa izmaksas

Papildus jārēķinās ar ēdināšanas izmaksām turpceļā un atpakaļceļā. 

Untitled design-6.png

MUGURSOMA

Katram svētceļniekam ieteicams līdzi ņemt tikai nepieciešamo, lai būtu ērti pārvietoties no vienas diecēzes uz otru. Portugālē Pasaules Jauniešu dienu laikā ieradīsies vairāki miljoni jauniešu, tādēļ īpaši jādomā par to, lai būtu ērti pārvietoties ar sabiedrisko transportu, bez lieliem čemodāniem. - Viegli nesama mugursoma - ID-karte vai pase (pārbaudīt derīguma datumu), - Bībele, - Paklājiņš, guļammaiss, - Preces personiskai higiēnai, - „Radio ar austiņām”, lai dzirdētu galveno notikumu tulkojumus savā valodā, - Latvijai raksturīgas lietas, ko uzdāvināt (suvenīri, karogi, rokassprādzes u.c.), - Apģērbs, kas aizsargā no saules, saulesbrilles, ērtas kurpes, cepure, peldlietas un lietus gadījumā lietusmētelis, lietussargs.

Untitled design-6.png

Vai tu dosies?

bottom of page